Секојдневни влошки нефритова свежина, ултра тенки (25 бр.)

490 ден

Ултра тенки влошки за секојдневна употреба. Тие лесно се прилагодуваат на вашето тело. Тие се меки, ви обезбедуваат удобност и заштита секој ден.

Супер тенки, секојдневни женски влошки со профилактични билни и есенцијални масла базирани на фитокомпресија.

Секојдневните влошки “Нефритова свежина” се прилепуваат совршено кон долната облека.Влошките не се само средство за лична хигиена, туку облога од билки кои се грижат за жената секој ден.

Фито-комплексот од билки:
-ги уништува бактериите и лошиот мирис,
-отстранува чешање и иритации
-придонесува за нормализирање на циклусот
-дава чувство на чистота, свежина и удобност.

Активни состојки:
Екстракт од листовите на кинеска Камелија.Во него се содржани активни супстанции Тани, кофеин, теин, етерични масла, витамини Ц, П, К, ПП, Р. Кинеската Камелија е лидер меѓу растенијата кои содржат полифеноли, витаминот Е како антиоксиданс во борбата со слободните радикали. Полифенолите во зелениот чај имаат антивоспалително и антибактериско дејство, придонесуваат продирање на активните материи преку кожата.

Екстракт од нане – широко употребувана алатка во кинеската медицина. Тој е моќен антиоксидант, има анти-воспалително дејство, намалува болка.

Масло од каранфилче – има противвоспалително, антисептично дејство, придонесува за нормализирање на циклусот.

Тие комплетно ги повторуваат движењата на телото додека ги користите. Независно од тоа што  правите, секојдневно ќе ја задржите свежината. Дури и за време на интензивни вежби!

Уживајте во активниот живот секој ден!

Шифра: 61921 Категорија