Продадено

Заштитен крем за тело „Baby Bambo„ 50гр.

245 ден

Заштитниот крем за тело се грижи за кожата на бебето од првите денови. Благодарение на природниот состав, совршено одговара за грижа за деликатната и чувствителна кожа на децата.

Дејство:
– ја храни и хидрира деликатната кожа
– штити од ветер, студени температури и топлина
– ја елиминира сувоста, лупењето и иритацијата
– помага во елиминирање на осипите

Детскиот крем Baby Bambo е погоден не само за децата, маслото, витамините и екстрактите што ги содржи, исто така, може да бидат корисни и за возрасните.

 

За дополнителни информации околу начинот на користење консултирајте се со ВАШИОТ професионален консултант.

Нема на залиха

Шифра: 40124 Категории ,