Емулзија за нозе

1.120 ден

Дали вашите нозе се во „лоша форма“ по долгиот ден? Дали ги чувствувате тешки со секој чекор? Прошетајте во емулзијата за стапала Вудс од производната линија заснована на растенија и билки од тајга, ќе го направи вашиот чекор лесен и ќе ви помогне да управувате со заморот на нозете. Ова е 100% природен производ, кој се состои исклучиво од природни компоненти. Без конзерванс.

Ги собравме сите најсилни производи за тонирање на природните вени и ги комбиниравме во формулата за емулзија д-р Таига. Активна формула на производот:
– спречува оток, ја ублажува болката и чувството на тешки стапала;
– помага да се намали капиларната мрежа и да се спречи нејзиниот изглед;
– нежно се грижи за кожата на нозете.

Компонентите во формулата за емулзија ќе помогнат да се “раздвижи крвта”, со што ќе се подобри снабдувањето со крв во ткивата. Со цел да се спречи оток и чувство на тешки нозе навечер, нанесете го производот во проблематични области наутро. Ќе ви бидат потребни само неколку капки.

ПРИМЕНА:
Протресете го шишето, нанесете тенок слој, нежно тријте во производот. Користете 1-2 пати на ден.

SKU: 45902 Категории ,