Алое вера гел

632 ден

Дали претпочитате природна козметика? Гелот од алое вера со сигурност ќе ви се допадне. Содржи 99% природни компоненти и 98,5% од нив се скапоцениот сок од алое вера.

Гелот од алое вера е идеален за секојдневна хидратација, може да се користи и за лице и за тело. Ако сакате да се сончате, користете го откако ќе останете на сонце. Биолошки активните супстанции на алоето продираат во кожата 4 пати побрзо и подлабоко од водата, а заштитната фолија формирана од екстрактот од алое ја спречува кожата да ја изгуби влажноста. Можете да го користите овој гел за да избегнете мали лузни од гребнатинки – ткивата погодени од алое вера се обновуваат побрзо отколку што се формира лузна!

Гелот од алое вера е погоден за сите типови кожа:
– го нормализира функционирањето на лојните жлезди во случај на масна кожа;
– ја балансира кожата од мешан тип;
– ја смирува и омекнува сувата и чувствителна кожа.

Овој гел е идеален како смирувачки и навлажнувачки производ после бричење.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина гел на влажна кожа. Или можете претходно да го разредите со вода.

Шифра: 14715 Категории ,