Антицелулитен липолитички гел

1.305 ден

Ладно оружје за борба против целулитот.

„Дали сакате мазна, цврста кожа без целулит? Сè е во ваши раце! Користете го ова ладно оружје за борба против целулитот – липолитички гел за целулит SPA технологија.

Содржи природни извори на кофеин, есенцијални масла од портокал и лимон, органски сулфур и ментол, кои:
– борба против видливиот целулит
– активирајте го процесот на разградување на маснотии и согорување на маснотии
– ја измазнува кожата, ја изедначува нејзината површина и ја зголемува еластичноста

Овој гел за ладење е вистински спас за оние кои не можат да ги користат неговите топли колеги. Ефективниот криогел со ментол е одлична алтернатива на термопроцедурите за васкуларни проблеми.

Комбинирајте го гелот со масажа и вежбање и уживајте во одличното чувство за вашето тело“.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете 1-2 пати на ден на проблематичните области, масирајте додека не се апсорбира целосно. Не е потребно плакнење. Ефектите на производот се зголемуваат со употреба на уред за масажа Употребата на масажер за тело го зајакнува ефектот на апликацијата на производот. Се препорачува тест за чувствителност на кожата пред употреба на производот.

Шифра: 30259 Категории ,