Продадено

Антицелулитен гел без парабени

1.052 ден

Целулит – кошмарот на секоја жена! Стрес, лоша исхрана, хормонски проблеми, брзо темпо на живот – сè влијае на телото негативно.
Антицелулитниот гел – е уникатен комплекс со моќен ефект врз целулитот. Продира веднаш и овозможува чувство на мазна и рамна кожа. Врвен производ за сите видови целулит – водени, фибринозни и мешани. Тој дава ефект на значително послаба и поелегантна  силуета, го стимулира распаѓањето на масните клетки и ги забрзува липолитичките процеси.
Гелот има ефект на ладење и создава многу удобно чувство за време и по апликација.

За само 21 ден, целулитот ќе биде само лоша меморија, а вашата насмевка и самодоверба ќе бидат многу пати поголеми!

Активни состојки:

– Природен кофеин комплекс – природен коктел од четири од најбогатите природни извори на кофеин-конгонско кафе, зелен чај, гуарана.

– Кафето ја игра улогата на чистење, што ја прави кожата мазна и мека.

– Кофеинот го топи масното ткиво и помага правилно да ги апсорбира другите состојки.

– Ги намалува стриите, ја прави кожата поотпорна и буквално исчезнуваат.

– Органски сулфур – минерал за здравје и убавина, ги гради клеточните мембрани. Недостатокот од органски сулфур предизвикува губење на еластичноста на кожата и формирање на брчки.

– Лимонско есенцијално масло (лимон и портокал) – го отстранува вишокот на течност од телото,ги прочистува клетките од токсини и во голема мера го забрзува метаболизмот, Ментол -компонента за ладење

Начин на апликација:
Антицелулитниот гел се применува 1-2 пати на ден на проблематичните области.

Продирањето на активните супстанции на гелот ќе се зголеми ако кожата е претходно исчистена од кератинските акумулации. За оваа цел можете да го користите слим гелот, а за поголем ефект користете сол со екстракт од ѓумбир

Нема на залиха

Шифра: 30256 Категории ,