Продадено

Детски крем со пробиотик 50гр.

370 ден

Заштита на деликатната кожа од првите денови од животот

Заштитните функции на детската кожа сè уште се многу слаби и затоа бараат посебна грижа и заштита.

Пребиотскиот крем за деца ја зајакнува природната заштита на кожата, спречува иритација, ја намалува сувоста. Благодарение на маслото од макадамија, пантенолот и витаминот Е, кои ги содржи кремот, обезбедува деликатна и нежна нега.

Кремот е погоден за секојдневна нега на нормална и чувствителна детска кожа од првите денови од животот. Може да се користи под пелени бидејќи создава водоотпорен слој кој формира липиден филм за да ја заштити кожата од иритација.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја кремата на чистата кожа на лицето и телото на бебето.

 

Нема на залиха

Шифра: 36802 Категории ,