Мулти-пептиден серум за лице

1.590 ден

Премиум серумот со фина текстура содржи 6 “паметни пептиди”, кои се нарекуваат состојки на иднината поради нивните одлични својства и многу ефикасен комплекс за нега.
Благодарение на комплексот од активни состојки, мултипептидниот серум за лице:
– помага да се намалат знаците на стареење на кожата во зоните со најактивните изрази на лицето
– ја зголемува хидратацијата на кожата и ги штити клетките од губење на влагата
– ја намалува видливоста на мрежата од фини брчки предизвикани од дехидрација и намалена цврстина на кожата
– значително го подобрува квалитетот на кожата, нејзината структура и боја

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на лицето и вратот со врвовите на прстите. Користете како основа пред нанесување крем или како посебен производ за нега 1-2 пати на ден.

Шифра: 10108 Категории ,