Напиток од цикорија и борови ореви

160 ден

Овој моќен напиток не содржи кофеин што значи дека добивате енергија и живост без да влијаете на нервниот систем. Цикоријата е природен извор на инулин.
Овој пијалок е 100% природен напиток. Го закрепнува имунитет, ја нормализира работата на дигестивниот тракт, ја подобрува умствената и физичката сила.
Состав:
Цикорија е природна замена за кафе, не содржи кофеин, но содржи многу инулин. Го подобрува нашиот имунитет. Се препорачува на луѓе кои имаат вишок телесна тежина и дијабетис, висок крвен притисок и проблеми со кардио васкуларен систем.
Втората многу важна компонента е габата Чага – габа на бесмртноста. Многу добро влијае на дигестивниот тракт, го нормализира метаболизамот,има анти тумор својства, се бори со хроничен замор. Традиционалната медицина вели дека чага може да се бори со 100 болести
Црвен Корен е едно од најможните растенија кои растат на Сибир. Ова растение било омилено кај алтајските традиционални лекари. Силен антиоксидант, имуностимулатор, ги зацврствува крвните садови, корисен за машка сила,
Поливитаминска бомба, ореви од бор.Содржат рекордни количества на аминокиселина, огромна количина на витамини, висококвалитетни растителни протеини.Во Сибир се користат како храна која дава огромна физичка сила.
Инулинот е многу важна компонента за нашето дебело и тенко црево. За нашето дебело црево е природен пробиотик.Многу е важен за одржување на нормалната висина на шеќер во крвта и е многу важен во разбивање на маснотиите во крвта. Од посебно значење е за добрата работа на црниот дроб. Цикоријата содржи огромни количества на инулин.

Овој пијалок можете да го користите како замена на кафе или можете и да го пиете и после кафе бидејќи не содржи кофеин. Не е многу вкусен, но е многу здрав и лесен за подготовка.

 

SKU: 198812 Категорија