Пена за чистење лице

1.380 ден

Започнете го денот во експлозија на свежина и нежност со пена за чистење лице од новата колекција FreshClick! Потопете се во протокот на свежина и оживејте ги и најфантастичните идеи.

Пената за чистење FreshClick нежно  ја чисти кожата од нечистотија и себум. Редовната употреба придонесува за:
– зачувување на липидниот слој;
– намалување на ризикот од воспаленија на лицето;
– хидратација на кожата.
Бидејќи пената нежно ја чисти кожата без непотребна механичка иритација, одговара на сите типови на кожа, вклучително и проблематична или чувствителна кожа или кожа оштетена од негативни надворешни ефекти (сув воздух, сонце, шминка, интензивен козметички третман).
АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна кожа со меки кружни движења. Исплакнете со топла вода. Користете наутро и навечер.

Шифра: 17001 Категории ,