Пилинг за лице

740 ден

Поради нивната нежност, производите за чистење се нарекуваат „пилинг за пауза за ручек“ или „пилинг за време на ручек“.

На овој начин работи пилинг ролерот од Tibetan Herbs. Ја чисти кожата нежно и во исто време ефикасно без да ја оштети. Ексфолијантот за лице ги отстранува мртвите клетки на кожата (слојот што го спречува да дише, што суши и создава брчки) и исто така:
– ги стимулира процесите на засилена регенерација и обновување на кожата,
– го подобрува клеточното дишење,
– го враќа релјефот и природниот тон на лицето.

Ексфолијантот за лице спречува појава на брчки, црни точки, лупење на кожата, благодарение на ефектот на длабинско чистење, активирање на метаболичките процеси и благодарение на кордицепсот кој го содржи. Го измазнува релјефот на кожата, ја подобрува бојата на кожата и го зголемува нивото на нејзината хидратација. Специјалната формула без киселини е погодна за нега против стареење. За да го подобрите ефектот, користете ја целата линија на производи од Тибетски билки базирани на легендарниот кордицепс синенсис и други ретки состојки. Оваа линија е за нега на кожа 35+.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на кожата со кружни движења 1 минута, а потоа исплакнете со вода.

Шифра: 12118 Категории ,