Серум за густина и раст на коса

1.995 ден

„Овој серум за коса за густина и раст на косата со висока содржина на Capilia Longa-C PPF пептиди и комплексот на витамини и минерали Gründinol има интензивно влијание на косата склона кон зголемено опаѓање и реткост.

Производот има силно регенеративно дејство на оштетените функции на фоликулите на косата и им обезбедува хранливи материи. Со редовна употреба, водата за влакно видливо ја подобрува густината и цврстината на косата.

За максимален ефект, користете го серумот за коса во комбинација со шампонот за густина и раст на косата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чист скалп и коренот на косата, нежно масирајте. Не плакнете. Нанесете 1 – 2 пати на ден во интервал од 1 месец, паузирајте 2 недели.

Шифра: 20154 Категории ,