Ноќна крем маска за лице со екстракт од горзје

220 ден

Маската совршено ја освежува и подмладува вашата кожа, ја тонизира и подигнува, ги намалува порите и го нормализира производството на себум. Ги регенерира клетките на кожата и помага да се елиминираат токсините. Остава пријатно чувство на свежина и удобност.
АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете рамномерен слој од маската на исчистената кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. По 10 минути, отстранете ги остатоците со марамче или нежно втријте го во кожата. Се препорачува маската да се користи секојдневно 10 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

Шифра: 50104 Категории ,