Фито паста за избелување со јаглен 120г

900 ден

Благодарение на содржината на јаглен во прав, фитопастата има многу нежен ефект и е погодна за секојдневна употреба. Мешавината од билки ги зајакнува и смирува непцата, помага да се спречи расипувањето на забите и остава свеж здив. Содржината на колоидно сребро го спречува растот на бактериите. Нејзината редовна употреба ќе ви помогне да ја вратите природната нијанса на забите.
ПРИМЕНА:Четкајте ги забите двапати дневно, а потоа исплакнете ја устата темелно. Не користете во случај на преосетливи заби.
Состав: јаглерод, смрека, бергенија, мудрец, колоидно сребро
SKU: 45910 Категории ,