Продадено

Заштитен крем за лице. 50 гр

2.200 ден

Регенеративниот и заштитниот крем за лице Вита Дерм базиран на патентиран антиоксидантен комплекс Myramaze, витамин Ц и навлажнувачки и регенеративни состојки:
– ја штити кожата од HEV зрачење, со што се спречува “дигиталното стареење”
– ја обновува и зајакнува хидролипидната бариера на кожата
– го неутрализира оксидативниот стрес
– ги штити клеточните мембрани од дехидрација
– нежно се регенерира
– ги измазнува мимичните брчки Регенеративниот и заштитниот крем за кожа е збогатен и со УВ-филтер.

Тој е специјално дизајниран за нормална кожа.

ПРИМЕНА: Нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот (со исклучок на пределот околу очите) со нежни кружни движења. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

 

Нема на залиха

SKU: 16306 Категории ,