Хидратантна PGA маска за лице со божур и азиска центела

235 ден

Младоста е време на истражување, средба со пријатели и правење одлични селфиња. Копнеете по идеална кожа без фотошоп и филтри? Употебувајте од новата генерација на нежни пилинг киселини (PGA) во комбинација со активна хидратација на кожата.

Токму оваа модерна состојка, полиглутаминска киселина, ја формира основата на PGA маската од серијата FreshClick за млада кожа.

Хидратантна PGA маска за лице:
– го поддржува природниот пилинг на кожата
– ја зајакнува липидната епидермална бариера
– ја намалува веројатноста за иритација, сувост и прекумерно производство на себум
– ја обновува кожата давајќи и младешки, свеж и добро одржуван изглед

Покрај PGA, маската содржи активни регенеративни состојки: пантенол, натриум хијалуронат, екстракт од корен од божур, екстракт од лист азиска центела и бета-глукан.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја маската на исчистеното лице 15-20 минути, потоа отстранете ја и исплакнете го лицето со вода.

SKU: 57010 Категории ,