Алое маска за лице 80г.

665 ден

Дејство: природните антибактериски компоненти на маската го намалуваат воспалението на кожата, спречуваат појава на акни и ги измазнуваат брчките одвнатре. Маската длабоко чисти и веднаш ги затегнува порите, ги отстранува токсините и ја прави кожата цврста и еластична. Совршено ја избелува кожата, давајќи му на вашето лице мазен и свеж тен.

Примена : на чисто и суво лице се нанесува  дебел слој од маската.Се остава да делува 20-30 минути, па потоа се отстранува од дното нагоре.Ако остаток од маската остане на лицето, избришете го со влажен памук.

 

Состојки: екстракт од алое, витамин Ц, екстракт од алги.

Шифра: 50201 Категории ,