Фито гел за нозе – Славитон,125 мл

1.190 ден

Нозете ви се уморни, отечени и на крајот на долгиот работен ден имате чувство дека чевлите ви се стесниле за неколку броеви? Чувствувајте леснотија,чекорете храбро и самоуверено со Славитон гелот за нозе!

Ако често ви се наметнува потребата во секојдневниот живот да носите високи потпетици или работата ви е поврзана главно со седење на едно место, тогаш “Славитон гелот” е задолжителен елемент за вашата козметичка чантичка.

Проширените вени се еден од најчестите проблеми со циркулацијата, што се одразува главно кај дамите, но често се забележува и кај мажите. Проблемот е предизвикан најчесто од неправилна циркулација, што доведува до видливо и болно чувство.

Веќе со првата апликација, “Славитон” станува првиот верен помошник на вашите нозе. Го ублажува заморот, ги отстранува болката и непријатното чувство од проширени вени,

Секој ден чувствувате тонирање, релаксирачка и неспоредлива леснотија.

Активни состојки:
– Екстрактот од див костен

– Екстрактот од хмељ

– Екстрактот од рузмарин

– Екстрактот од кантарион

– Екстрактот од дива камилица

– Екстрактот од мајчина душица

– Екстрактот од лисјата на хамамелис.

– Екстрактот од црвени алги

Начин на употреба

Мала количина на гел се нанесува на кожата на нозете наутро и навечер. Се нанесува со масажни кружни движена додека да се апсорбира целосно.

 

За дополнителен информации околу начинот на користење, консултирајте се со Вашиот професионален консултант.