Хијалуронски серум за лице

1.505 ден

Убава и добро хидрирана кожа е едно истo. Ако имате непријатно чувство на затегната кожа и дехидрација,
тоа е знак дека треба брзо да дејствувате.
Колку вашата кожа е по сува, толку е повеќе склона кон брчки.

Хијалуронскиот серум помага да ја снабдите вашата кожа со потребната влажност
и витамини и го спечува стареењето на кожата. Ефектот е МАГИЧЕН!
Неговите својства ги заситуваат подлабоките слоеви на епидермисот,
ја зајакнуваат хидролипидната бариера на кожта, спречуваат појава на брчки,
даваат мекост и еластичност.

Серумот ја ревитализира и обновува кожата по прекумерна изложеност на влијанието на сонцето и сув воздух,
како и дехидратацијата на повозрасната кожа.

Уживајте во убавината на вашата кожа во која било возраст!

Начин на употреба:
Нанесете мала количина од производот на претходно исчистена кожа на лицето
и избегнувајте ја површината околу очите.

Активни состојки: panthenol, sodium hyaluronate, Hamamelis virginiana, trehalose, sea urchin extract.

 • Пантенол – го забрзува обновувањето на кожата, ги пегла брчките,
  ја подобрува еластичноста и мекоста, дава здрава боја на кожата.
 • Натриум хиалуронат – интензивно ја навлажнува кожата,ја прави многу мазна;
 • Екстракт на „виолетова“ камилица – го подобрува изгледот на кожата,
  ја омекнува и ја измазнува, ја одржува еластичноста;
 • trehalose – растителен полисахарид кој помага да се задржи
  влагата во кожата и да се намалат брчките.
  Ја прави кожата многу поцврста и еластична;
 • Екстракт од морски еж – благодарение на богатиот состав поседува моќно
  подмладувачко и регенеративно дејство.
 • PH-SC-GLUCAN Complex – ова е прочистен бета-глукан. Има подмладувачко дејство,
  помага при изгореници, ја стимулира синтезата на колагенот;
Шифра: 16001 Категории ,