Млеко за чистење лице и зона околу деколте

1.165 ден

Редовното чистење е задолжително за ефикасна нега на кожата и вечна убавина. Тоа е основа на следните третмани за нега на кожата.
Започнете ја нега на кожата со вистински производ! Млекото нежно и ефикасно ја отстранува маснотијата и нечистотијата, ја остава вашата кожа да се чувствува хидрирана и нежна.

Формула без парабен и минерални масла – ќе уживате во ова чистење на лицето и деколтето,дури и ако имате најделикатна кожа.

Хидратација и чистење!

Убавината започнува со чисто лице!

Fucoidan млекото за чистење лице е производ «2 во 1»: чистење + хидратација

– нежно ja отстранува нечистотијата без да ја исуши кожата;

– ја хидрира кожата, ја подобрува еластичноста

Fucosa – за регенерација на кожата, ја враќа силата и еластичноста, ги намалува брчките;

+ хијалуронска киселина –заштитна бариера која одржува влажност на кожата;

+ витамин Е – подмладувачка функција;

Чистење на лице – непосредна и многу важна фаза за комплексна нега на лице.Млеко за миење и чистење во зоната на деколтето, нежно ги отстранува остатоците од шминка и нечистотии на кожата, оставајќи пријатно чувство на хидратација. Нежната текстура на млекото е соодветна дури и за луѓе со многу чувствителна кожа.Дополнителните состојки го зголемуваат дејството и овозможуваат хидратацијата на кожата.

Хијалуронска киселина, која е присутен во човечките ткива на телото. Благодарение на неа, кожата е еластична и мазна.

Витамин Е не залудно се нарекува «витамин на младоста» – активно помага во борбата против брчките, поседува лифтинг ефект и ја подобрува циркулацијата.

ПРИМЕНА: Нанесете млеко во ваши раце со топла вода. Нежно масирајте на вашето лице и деколтето, исплакнете со вода.

Шифра: 15601 Категории ,