Хијалуронски серум за околу очи

1.625 ден

Серум за околу очи, Ocean Riches
го обновува тонусот и еластичноста на меката кожа на очните капаци,
го елиминира отокот и отежнувањата поврзани со возраста.

Свеж изглед за кожата околу очите, која ја открива вистинската возраст на жената.
Зошто? Таа е приближно 6 пати потенка од кожата на другите делови на лицето
и затоа е повеќе подложна на иритација и дехидратација.

– Длабока ревитализација на кожата. Овој современ термин буквално значи “враќање на животот”.
Основната функција е да обезбеди хидратација + подмладување.
– Ефект на лифтинг. Благодарение на активните состојки, серумот ја затегнува кожата,
ја зајакнува и ги минимизира брчките.
– Ги измазнува брчките, има силен измазнувачки ефект.

25 мл.

ПРИМЕНА: Нежно нанесете го производот на кожата околу очите.

Шифра: 16002 Категории ,