Тонер за лице

1.750 ден

Вита Дерм Тонер – неопходен производ за нега по чистење на лицето.

Не треба да се меша со тоник!

Тонер наменет при нанесување на крем кој е со погуста текстура со што ги збогатува неговите последователни ефекти.

Тонерот:

– ја враќа влажноста на кожата по чистењето

– помага во одржување на заштитниот слој на кожата

– ја смирува и омекнува кожата

– го спречува црвенило

–  создава “кадифеен ефект” – дафа ефект на многу мека и свиленкаста кожа

Тонерот содржи ефикасен хидрантен комплекс кој содржи четири различни форми на хијалуронска киселина, регенеративен и смирувачки комплекс и ефективни состојки бета-глукан, пантенол и натриум хијалуронат.

 

Тонерот  не содржи парабени, бои или алкохол.


ПРИМЕНА:

Распоредете го производот на кожата со прстите. Не плакнете. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

SKU: 16303 Категории ,