Концентриран крем за убавина Charm Collection, 50г.

3.140 ден

Со какви проблеми се соочуваат жените со кожата на нивното лице по 45-годишна возраст?
Видливите брчки секако. Брчките на лице може да се појават дури и на 25-годишна возраст или како што ги нарекуваат козметолозите, статички брчки обично се појавуваат по 40-45 години. Тие се развиваат без оглед на работата на мускулите на лицето.

Поради иновативниот состав, кремот Концентрирана убавина ќе помогне да се намали длабочината и бројот на брчките, да се врати
поранешната дефиниција на линиите на лицето и да се врати  еластичноста на кожата.

Со редовната употреба на производот:
*Проблематичните области на челото и околу усните ќе се трансформираат, контурата на брадата видливо ќе се разликува.
*Кожата повеќе нема да изгледаат грубо, нејзиниот тон е значително ќе биде подобрен.
Лицето ќе зрачи со свежина и убавина!

Начин на користење:
Нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот со нежни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите.

Шифра: 15802 Категории ,