Маска за лице и врат Snail secret

270 ден

Маската има подмладувачки ефект поради обновување на природните функции на кожата. Олеснува воспаление и иритација, ја изедначува кожата и ја намалува видливоста на брчките, активно ја надополнува влажноста и дава сјај.

Кремот се заснова на муцинот излачуван од полжави, кој содржи голем број на скапоцени состојки за нега на кожата, како што се колаген, еластин, витамини А, С и Е, и хијалуронска киселина, итн. Кремот е дизајниран за кој било тип и возраст.

Неговиот состав вклучува муцин, прав изработен од јапонски пупки од роза, овесни пептиди и натриум хијалуронат.

ПРИМЕНА:
Нанесете ја маската на исчистената кожа на лицето и деколтето околу 15-20 минути. Потоа, извадете ја и исплакнете ја кожата со вода.

Шифра: 14603 Категории ,