Кристална колагенова маска за лице

325 ден

Совршено ја хидрира кожата, ја враќа нејзината еластичност, има ефект на поткревање, измазнува фини линии.

Затегањето на ушните школки овозможуваат затегнување на кожата. Колагенот учествува со 70% од сите протеини кај младешка кожа.

Сепак, нејзината синтеза се забавува кај повеќето луѓе почнувајќи уште на 30-годишна возраст. Квалитетот на колагенот подлежи и на промени поврзани со возраста: ја губи способноста за складирање на влага, станува помалку еластичен и еластичен. Производите во серијалот „Колаген Актив“ содржат хидролизиран колаген што ги обновува протеинските влакна во матрицата и ја продолжува младоста на вашата кожа.

Производите во серијалот „Колаген Актив“ се препорачуваат за употреба со почеток на 35 години.

ПРИМЕНА:
Нанесете на темелно исчистено лице веднаш по отворањето на пакувањето. Оставете го за 15-20 минути, а потоа отстранете ја маската, серумот без миење. Се препорачува да се користи 1-2 пати неделно.

Шифра: 12711 Категории ,