Продадено

Навлажнувачки тоник – бустер PhytoCode

860 ден

Што ја задржува истата боја за зима и за лето? TianDe ви дава свој одговор. Мислиме на нашата кожа која ќе биде совршена во текот на целата година со фитонскиот „зелена“ козметика и нашиот нов навлажнувачки тоник од оваа колекција.

Повеќе од 98% од природните состојки во формулата!

Убавината и младешкиот изглед на вашата кожа ќе биде заштитена од комплекс на 11 аминокиселини кои обезбедуваат природна хидратација на клеточно ниво. Секоја аминокиселина е насочена кон забавување на процесот на стареење. Активната формула на Тоникот засилувач во комбинација со легендарната хијалуронска киселина и екстрактот од жалфија ја смирува иритираната и оштетената кожа.

Користете го Тоникот засилувач на исчистена кожа и ќе почувствувате дека таа станува тонирана и еластична, хидрирана и свежа и ќе зрачите со самодоверба и одлично расположение!

ПРИМЕНА:
Нанесете го Тоникот на лицето и вратот наутро и навечер, користејќи памучна подлога.

Нема на залиха

Шифра: 15206 Категории ,