Сол за тело – Кристали од мртво

1.275 ден

Ако сте уморни, напнати и поголемиот дел од денот е придружен со многу стресни ситуации, мора да “украдете” некое време за да се опуштите дома. Постои ли поубав начин од топла када, придружена со нежна грижа за вашето уморно тело?

Особено за оваа цел создадовме телесна сол “Кристали од Мртвото Море”. Производот ја балансира и омекнува кожата, ги елиминира токсините и остава чувство на свиленкасто мазна кожа.Свежината и аромата на морскиот брег се смируваат, тонизираат и даваат сензуална свежина по користењето на солта.

Солта за тело е совршена при прв чекор за справување со тврдоглав целулит. Ги отстранува мртвите клетки, ја измазнува кожата и го активира метаболизмот во проблематични области. Кожата станува поеластична и видливо освежена.

Мртвото Море Сол содржи широк спектар на минерали и елементи кои се грижат за вашата кожа. Најважни од нив се: магнезиум, натриум, калциум, калиум, фосфор, бром, сулфур, јод, печење, цинк. Комбинацијата го успорува процесот на стареење, го активира клеточниот метаболизам, хидрира и помага да се регенерираат ткивата.

Начин на употреба:
Нанесете мала количина на кожата и нежно масирајте,потоа исплакнете.

Шифра: 30223 Категории ,