Сол за тело-Зелен чај, 380 гр

925 ден

Минијатурните честички на солта продираат длабоко во порите на кожата, ги отстрануваат мртвите клетки на епидермисот. Екстрактот од зелен чај ја храни кожата со сите потребни витамини и микроелементи, обезбедува одлична хидратација и потхранување. Овошните киселини ја стимулираат синтезата на колаген.

SKU: 30215 Категории ,