Продадено

Сол за тело Маслинка 60 гр.

185 ден

Морската сол има подмладувачки и зајакнувачки ефект врз вашата кожа, ги зајакнува метаболичките процеси и ја збогатува вашата кожа со микро- и макроелементи, истовремено подобрувајќи ја нејзината еластичност. Екстрактот од маслинка ги регенерира клетките на кожата, има антисептичко и мазно дејство.

ПРИМЕНА:

Метод бр.1: нанесете мала количина сол на влажна кожа со нежни кружни движења. По нанесувањето, исплакнете со вода.

Метод бр. 2: растворете го пакувањето сол во топла вода. Бањајте не повеќе од 20 минути.

Нема на залиха

SKU: 32609 Категории ,