Антивоспалителен лосион

980 ден

Освежува, ја тонизира кожата и има адстрингентно дејство. Отстранува вишок на себум. Екстрактите од растенијата ја смируваат кожата и помагаат во отстранување на црвенило и надуеност на кожата.

ПРИМЕНА:
Нанесете го на исчистената кожа, користејќи памучна подлога. Применувајте го првенствено во проблематични зони, избегнувајќи ги областите на очите. За најдобри резултати, се препорачува да се користат во комбинација со други производи во серијата Master Herb.

Шифра: 11320 Категории ,