Тоник за лице од серијата „Плацента“ 100 мл

745 ден

Плацентарниот тоник за лицето не содржи алкохол и парабени, а тоа значи, тој има деликатно и најефикасно дејство на кожата. Производот нежно и темелно отстранува од површината на кожата остатоци од средства за чистење, честички од шминка и вишок секреција на лојните жлезди.

Поради активниот состав, тоник ја заситува кожата со влажност, одржува здрава pH-рамнотежа, го забрзува процесот на обновување на клетките, го продолжува ефектот на последователни производи за нега.

ПРИМЕНА:
Нанесете го тоник на лицето и вратот наутро / навечер со помош на памукче.

SKU: 10308 Категории ,