Лосион за чистење на лице Fucoidan

1.165 ден

Совршено чистата кожа е главна, но не и единствена задача на лосионот за лице за чистење Фукоидан.

Со овој производ не само што ќе го олесните процесот на чистење, туку ќе ја зголемите ефикасноста на следниот третман за 20-30%.

Отстранете остатоци од шминка? Ослободете ја кожата од нечистотија и мртви клетки? Лосионот за чистење Фукоид ќе ви помогне да го достигнете највисокото ниво на чистење и свежина! Тој е без алкохол, така што неговиот ефект врз вашата кожа е совршен нежен.

Фукозата и другите ефикасни состојки во својата формула кои лосионот ги има во својата формула овозможуваат темелно чистење, интензивна хидратација и анти-старосен ефект.

Почувствувајте ја фукуидската моќ!

ПРИМЕНА:
Користете памучна подлога за да нанесете лосион на лицето и вратот наутро и навечер.

SKU: 15602 Категории ,