Продадено

Емулзија за подмладување на лице Женфеи 45ml

1.220 ден

Ја навлажнува кожата и ја враќа нејзината цврстина и еластичност. Овозможува обновување на кожата и ја заштитува од негативните ефекти на животната средина.

–  Екстрактот од бел лотус е природен релаксатор на мускулите, ги неутрализира нивните прекумерни  контракции и овозможува минимизирање на брчките;ја смирува иритираната кожа, ги стимулира процесите на регенерација;содржи витамин Ц, а со тоа се засилува производството на колаген.

 – Маслото од јојоба:содржи поврзани липиди кои лесно продираат во кожата,  дејствуваат  како спроводник за чистење дури и на најдлабоките пори;обезбедува влага и хранливи состојки на кожата,ја враќа еластичноста на кожата и овозможува мазнење на брчките благодарение на неговата содржина на аминокиселини структурирани како колаген.

Од гледна точка на хемијата, маслото од јојоба не е масло, туку течен восок. Јојоба

восокот е сличен на восоците кои ја формираат основата на себум. Благодарение на ова, тие се добро апсорбирани, лесно навлегуваат во кожната бариера заедно со биолошки активните супстанции растворени во него.

 – Хилауронова киселина

 – Екстаркт од алги

 – Масло од лешник

 

Примена : Нанесете од емулзијата на лицето и вратот со масажни движења.

Нема на залиха

Шифра: 12805 Категории ,