Тоник за лице

995 ден

Овој тоник ефикасно чисти прекумерно масно лице, нечистотии и траги од шминка. Тоникот ја подобрува ефикасноста на негата против стареење. Тоникот е богат со активни состојки кои ја хидрираат и зацврстуваат кожата. Со редовна употреба се бори против знаците на стареење.

Производот е дел од серијалот фактор змија посветен на интензивна корекција на промените во зрелата кожа. Производите од оваа серија содржат масло од змија Мамуши, активатор на анти-старосен комплекс Брилијан-KS68 како активатор на клеточната регенерација на мобилните и исто така група на високо хидрантни агенси како што се сол од хијалуронска киселина и гликоза на дисахарид.

ПРИМЕНА:
Истурете мала количина тоник на памучна подлога и нанесете ја наутро и навечер.

Шифра: 15102 Категории ,