Гел за туширање со сребро

805 ден

Секој човек сака оптимална нега на тело, особено кога е под туш. По напорниот тренинг или по денот исполнет со обврски, најпријатно за секој господин е релаксирачка и освежувачка бања.

Гелот за туширање со сребро обезбедува сè што и е потребно на вашата кожа за да биде хидрирана, освежена и добро мирисна. Обезбедува непосреден проток на свежина и интензивно чистење.

Нејзините активни состојки, вклучувајќи го и ефективното антисептикско колоидно сребро – ги третираат бактериите кои се одговорни за непријатниот мирис при потење. По туширањето, не само што ќе го исчистите и навлажните вашето тело, туку и ќе се чувствувате многу пријатно.

Производот не содржи парабени и бои и е погоден дури и за најчувствителната кожа.Не предизвикува иритација и се грижи за вашето тело совршено од утро до ноќ.

Активни состојки:

Колоидното сребро ефикасно се справува со мирисот на потта, оставајќи чувство на свежина во текот на целиот ден. Олеснува иритација и ги спречува бактериите.

Маслото од семе од лимон е високо ценето поради неговото совршено својство за чистење и белеење. Ја одржува еластичноста на кожата и го успорува процесот на стареење.

Алантоин помага при истекување на себум, па затоа е особено погоден за масна и проблематична кожа. Помага да се залечат раните и да се регенерираат клетките.

SKU: 30133 Категории ,