Регенеративен крем за после бричење

1.245 ден

Ја смирува кожата после бричењето и ги отстранува иритациите. Ви обезбедува чувство на самодоверба во текот на целиот ден.Машката кожа секојдневно е подложена на голем број стрес-фактори – бричење, сончеви зраци, нечистотија. Сето ова ги запушува порите, предизвикува горење, скалирање и чешање.

Маската за регенерирање после бричење не содржи алкохол, не предизвикува иритација и сува кожа. Таа содржи се што и треба на кожата секој ден.

Успокојува после бричење, штити од скалирање и црвенило и одржува свеж изглед. Не остава масен сјај и ефикасно штити од надворешни влијанија.

Активни состојки:
Натриум лактат (натриумова сол од млечна киселина) го пополнува недостатокот на влага во кожата, го обновува нормалното ниво на pH и одржува природната кисела обвивка на кожата.

Упатство за употреба: Нанесете мала количина на лицето после бричење.

Шифра: 10122 Категории ,