Хидратантен крем за лице Tibetian Herb, 50г.

950 ден

Производството на колаген и еластин, одговорни за мазност и еластичноста на кожата, кон 35 години се забавува. Еден од овие компоненти е хидролизиран еластин, влегува во составот на високоефективениот хидратантен крем. Кремите содржат екстракт од шафран, витамин Е и алантоин.

Ја заситува кожата со влага, ги отстранува знаците на сувост.

Ја храни, ја омекнува кожата и ја прави мазна и еластична, го подобрува тенот на лицето.
Ја заштитува кожата од негативното влијание на околината.

Апликација

Кремата се нанесува на чиста кожа на лицето и вратот. За подобар ефект, кремот може да се користи во комбинација со млеко за миење и повеќенаменски лосион од серијата. Погоден за дневна нега за сува кожа.

Погоден за сите типови на кожа по 30-годишна возраст.

Шифра: 12116 Категории ,