Хидратантен крем за лице

745 ден

Длабоко продира во клетките на кожата ја навлажнува и ја храни; штити од УВ зраци.

Ја враќа витална енергија и еластичност на кожата.
Го спречува стареењето на кожата и појавата на брчки. Ефикасно за суви и комбинирани типови на кожа.

Навлажнувачки крем за лице од плацентата ја заситува кожата со влага додека ја храни и го стимулира нејзиното обновување благодарение на неговата содржина на екстракт од плацента.

• содржи витамин А, сулфур, цинк и бакар кои формираат комплекс што ја стимулира природната синтеза на протеин колаген, колаген и еластин, давајќи и еластичност на кожата, подобрување на структурата и површината на кожата и измазнување на брчките поврзани со возраста;
• содржи голема концентрација на масни киселини кои се природни роднини на кожата (линолеични и олеински киселини), го попречуваат губењето на влажноста.
• содржи витамин Е во најактивна алфа-токоферол форма. Поради оваа причина, има силен антиоксиданс ефект, ја штити кожата од штетните ефекти на слободните радикали.

Резултат:
• Го нормализира водниот -липиден баланс на кожата и подобрување на епидермалните заштитни својства.
• Омекнува и ја храни кожата, заштитувајќи ја од сушење.
• Активира процеси на регенерација, со што се промовира подмладување на кожата.

Начин на употреба:
Нанесете го кремот на свежо исчистеното лице и вратот со внимателни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите.

Погодно за сите типови кожа.

Кожата зрачи со виталност!

Шифра: 10304 Категории ,