Регенеративен крем за лице против брчки

695 ден

Содржи многу хранливи материи и екстракт од овча плацентата, витамини Е и С.
Омекнува и храни, го подобрува метаболизмот, давајќи и на кожата виталност и еластичност. Го спречува стареењето на кожата и појавата на брчки. Ефикасно за било која возраст, применливо за секаков вид кожа. Овој крем е идеален за ноќна нега на кожата.

Добијте најголема корист од ноќта за вашата кожа: активното обновување на клетките се одвива од 11:00 часот. до 4:00 часот по полноќ. – но тоа е само ако спиете! За време на ноќното будење, се произведува хормонот кортизол, што промовира уништување на клетките на кожата. Но, ако спиете, вашето тело произведува друга супстанција. Кремата ги активира клетките за регенерација на кожата, враќајќи ја нејзината енергија и виталност. Работи кога сте во мирување. Активни состојки на кремот : екстракт од овча плацента и екстракт од прополис.

Екстракт од прополис
• вреден извор на аминокиселини, растителни смоли, танини, есенцијални масла, восоци, витамини (Е, Ц, ПП, Б2), микроелементи (калиум, калциум, магнезиум, бакар, цинк) … Оваа листа продолжува и понатаму затоа што прополисот содржи повеќе од 180 состојки кои се корисни за кожата;
• ја храни кожата, ги стимулира процесите на регенерација;
• непријател на бактерии

Намена:
• Навлажнува и ја храни кожата, го олеснува црвенилото, ја ублажува непријатноста.
• Ја штити кожата од ефектите на неповолните фактори на животната средина.
• ја враќа виталноста.

Начин на употреба:
Нанесете мала количина крем на свежо исчистеното лице со внимателни кружни движења,
избегнувајќи ја областа околу очите. Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна
возраст.

Резултат
Обнова на кожата, активна превенција од стареење.

SKU: 10303 Категории ,