Крем за лице со арганово масло

1.300 ден

Стрес, загадена средина, неурамнотежена исхрана… Жителите на градовите обично мораат да работат повеќе на својата кожа, за да ја одржат млада и убава. „Енергијата на билките“ ќе им помогне во тоа.

Кремот за лице со масло од арган од линијата Herbal Energies со оптимално ниво на заштита од SPF 10 за урбани средини ја поддржува природната хидратација на кожата, го спречува сушењето, напнатоста, лупењето и секако ги зајакнува заштитните функции на кожата при стрес и во загадена средина.

Формулата на кремот е збогатена со растителни екстракти, витамини и навлажнувачки состојки кои се погодни за кожата и обезбедуваат секојдневна ефикасна нега и го одржуваат нејзиниот младешки изглед.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies

АПЛИКАЦИЈА:

Со кружни движења, нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот, со исклучок на пределот околу очите.

Шифра: 17102 Категории ,