Мултифункционален крем за околу очи (5бр.)

2.490 ден

Овој крем е специјално формулиран за деликатна кожа околу очите, ефикансо ја навлажнува, лицето го обезбедува со енергија и виталност. Ја намалува видливоста на брчките и темните кругови.

Основата на кремот е – секрет од полжав  75 %, кој содржи огромен број вредни козметички состојки:

*колаген,
*еластин,
*витамини А, Ц, Е,
*хијалуронска киселина и други.

Овој крем е наменет за секаков тип на кожа и не е ограничен за возраста на клиентот.
Производот содржи муцин, пептидсличен наботулин, колаген-реконструиран пептид, масло од јојоба, натриум хијалуронат.

Најдобар ефект со користење на  – маска за лице, од истата серија.

Шифра: 14602 Категории ,