Маска за лице „Калинка“

185 ден

Освежувачките кисело-слатки семки од калинка се исклучително  вкусни и имаат толку многу придобивки. TianDe ја претставува нашата  нова експресна маска за лице
со екстракт од калинка.

Дериватите на ова овошје потпомагаат во производството на ферментација што го нарушува колагенот.  Затоа екстрактот од калинка е  толку ефикасен за борба против возраста.

Заситете ја вашата кожа со витамини, користете ја маската од Источна калинка и наскоро ќе видите резултати! Оваа маска обезбедува активна хидратација и ја исполнува вашата кожа со витамини, ја подобрува нејзината  еластичност, ја стимулира регенерацијата на клетките. Вашата кожа ќе свети со здравје,  младост и природно руменило!

ПРИМЕНА:
Поставете ја текстилната страна на маската врз чисто лице со нагорни движења,  постепено отстранувајќи ја обвивката на маската.  Отстранете ја маската за 15-20 минути,
исплакнете го лицето со вода или нежно  масирајте го додека производот целосно не апсорбира.

Шифра: 54105 Категории ,