Паста за заби “Зелен чај + женшен Санчи”, 120 гр

885 ден

Активни состојки:

Пастата содржи природни состојки-зелен чај и ментол, кои се познати по своите антибактериски својства и антивоспалителни процеси.

Позитивен ефект се среќава и во екстрактот од женшен Санчи. Таа е една од најпопуларните сорти на Женшен. Екстрактот Санчи помага да се нормализира циркулацијата на крвта во непцата и метаболните процеси во ткивата на пародонтот обезбедувајќи пенетрацијата на корисни супстанции.

Препорачуваме користење Про Дентална четка за заби за подобри резултати.

Шифра: 60144 Категории ,