Продадено

Сол за тело од освежувачки лимон

185 ден

Морската сол има подмладувачки и заживувачки ефект врз вашата кожа, ги зајакнува метаболните процеси и ја збогатува кожата со микро-и макроелементи, истовремено зголемувајќи ја еластичноста. Екстрактот од лимон ја зголемува циркулацијата на крвта и ја тонизира кожата.

ПРИМЕНА: Метод бр. 1: нанесете мала количина на сол на влажна кожа со нежни кружни движења. По апликација исплакнете со вода.

Нема на залиха

SKU: 32611 Категории ,