Сол за тело од морски алги

185 ден

Морската сол има подмладувачки и заживувачки ефект врз вашата кожа, ги зајакнува метаболните процеси и ја збогатува кожата со микро-и макроелементи, а ја зголемува еластичноста. Екстрактот од алги е богат извор на минерали кои ја поттикнуваат циркулацијата на крвта, обезбедуваат хидратација, ја зајакнуваат кожата правејќи ја посилна.

 

Начин на употреба: Нанесете мала количина на сол на влажна кожа со нежни кружни движења. По апликација исплакнете со вода.

Шифра: 32613 Категории ,