Универзален пилинг од грозје

590 ден

Доведете ја вашата кожа до совршенство во домашни услови! Дајте му на вашето тело чувство како СПА процедура со универзална кора од црвен екстракт од грозје.
Ги отстранува мртвите клетки,ефикасно ги елиминира акумулираните токсини.

Универзалниот пилинг од Грозје е неспоредлив подарок што можете да го направите на вашата кожа. Возбудливиот мирис и густата текстура даваат чувство на неспоредлива удобност и благосостојба.

По лупењето, кожата веднаш станува нежна и кадифено мека. Телото дише слободно, порите се чистат, а фините брчки значително се намалуваат.

Активни состојки:

Црвениот екстракт од грозје е моќен анодоксиданс кој го забавува стареењето и ја зачувува еластичноста на кожата.

Јаболковата киселина ефикасно помага да се отстранат мртвите клетки и црните точки. Хидролизираната свила формира невидлив слој на кожата и остава само колку влага колку што е потребна за совршена хидратација. Остава чувство на нежност.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина пилинг на исчистено лице или тело со избегнување на површината околу очите и масирајте  1-2 минути. Потоа се мие со млака вода. По пилинг не се препорачува изложување на сонце.

Шифра: 30205 Категории ,