Универзален пилинг од Краставица

590 ден

Пилингот за нега на тело е исклучително корисен и е исклучително пријатен за нега на кожата. Ги отстранува мртвите клетки и токсините акумулирани во нив, додека го подготвуваат дермисот за поцелосна перцепција на козметиката што ќе ја примените на крајот.

Универзалниот пилинг “Краставица” е вреден подарок што можете да и го подарите на вашата кожа. Ненаметлива арома која ќе ги разбуди вашите сетила и ќе предизвика експлозија на свежина во вашето тело. Производот се грижи за чистотата на порите, ги отстранува вишокот маснотии, прашина и козметика и ги затегнува. Не ја повредува или нагласува кожата, напротив – ја третира нежно .

По процедурата за лупење, кожата станува мека и освежена. Чувство што може да се спореди само со скапа и долготрајна СПА процедура. Вие помагате на вашето тело да дише слободно, да ја навлажнува и да ја заштити вашата кожа од стареење.

Редовната употреба на производот ги олеснува фините брчки и значително ги намалува длабоките брчки. Активните состојки ја избледуваат кожата .

Активни состојки:

Екстрактот од краставица кој помага за правилна хидратација и затегнатост на кожата. Активно се бори со црните точки и делува смирувачки.

Колаген амино киселините помагаат кожата да биде поцврста и мазна. Благодарение на нив, клетките се обновуваат непрекинато.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина пилинг на исчистено лице или тело со избегнување на површината околу очите и масирајте  1-2 минути. Потоа се мие со млака вода. По пилингот не се препорачува изложување на сонце.

Шифра: 30204 Категории ,