Бамбус лента за нос

125 ден

Бамбусовиот јаглен е уникатен природен абсорбент, кој брзо и ефикасно ги отвора порите, чисти и ги остранува црните точки. Комбинацијата од природни екстракти го дополнува и го засилува дејствотото. Комплексот од активни состојки произведува
интензивно длабинско чистење на порите, ги регулира лојните жлезди. Резултатот се гледа веднаш, површината на носот е чиста, мазна и здрава.

Активни состојки:
Бамбусов јаглен – ги отвора порите, ја чисти кожата, ги отстранува црните точки. Масло од чајно дрво, сок од алое вера, екстракт од женска билка и камилица – ги бришат воспаленијата, имаат антибактериско и антисептично дејство, лековит ефект врз оштетената површина на кожата.

Екстрактот од лаванда и нане – ја отстранува иритацијата.

Екстрактот од шафран и астрагал – смирува, го отстранува лупење на кожата.

Екстракт од див костен – ја подобрува размената на материите.

Екстракт од алги – опоравува оштетената кожа. Салицилната и азелаиновата киселина – ја чисти, ја нормализира секрецијата на лојните жлезди.

Употреба:

Лентата се одлепува и врз добро исчистена и навлажнета кожа се лепи на носот околу 10-20 мин. Потоа се отстранува со тоа што се одлепува внимателно од двата краја кон центарот. За да вистински да дејствува лентата, кожата на носот задолжително треба да се навлажни пред ставање. Користете заедно со гелот и лосионот од истата серија.

SKU: 11325 Категории ,