Ленти за нос

115 ден

Наменето за длабоко, брзо и ефикасно чистење на носот од blackheads (загадени пори и акни). Нормализира активност на лојните жлезди и ги намалува порите. Со создавање на ефект на компресија, лентата ги зајакнува метаболичките процеси во клетките на кожата заради активните компоненти што ги содржи.

ПРИМЕНА:
Отстранете ја заштитната лагер и нанесете ја лепенката на исчистената, влажна област на носот. Осигурете се дека лепенката добро одговара на вашата кожа. Отстранете го по 10-15 минути. Користете по потреба 1-3 пати неделно.

SKU: 11317 Категории ,