Фито сол за нозе од Лаванда

145 ден

Солената бања со есенцијално масло од лаванда е ефикасно средство за ублажување на тежината и заморот во нозете. Нормализира потење, ја омекнува грубата кожа и калуси, длабоко чисти, смирува и освежува.

Погоден за сите возрасти и типови на кожа.

Апликација:

Растворете ја содржината на пакувањето во топла вода. Се препорачува да се бања 15-20 минути. Едно пакување може да се користи 3 пати.

 

Шифра: 41321 Категории ,